Panel między szafkami kuchennymi doskonale zastąpi płytki

Kafelki to już nie jest jedyny sposób na ozdobienie ściany pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami kuchennymi. Poszukiwanie nowych niestandardowych rozwiązań sprawiło, że na rynku pojawiło się wiele zamienników kuchennej glazury. Kafelki możemy zamienić betonem architektonicznym, blachą, drewnem, tynkiem strukturalnym, ale najwięcej możliwości dają panele szklane. Produkowane są w dużej liczbie wzorów i charakteryzują się bogatą kolorystyką. Pasują do wnętrz urządzonych współcześnie, ale również w innych popularnych stylach. Panel między szafkami kuchennymi to sposób na efektowne wnętrze, które zachwyci oryginalnością. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – panele nie tylko wpisują się w nowoczesną stylistykę, ale są również wyjątkowo  praktyczne. Szkło, z którego produkowane są panele kuchenne, charakteryzuje się dużą odpornością na temperaturę, a także zarysowania czy stłuczenie. Utrzymanie w czystości paneli również jest łatwiejsze niż płytek kuchennych. Na ich rzecz przemawia także to, że dostępne są w dużej liczbie wzorów i reprezentują różne style. 

Niezwykle wdzięczne szkło

Szkło to materiał, który doskonale odnajduje się we wnętrzach urządzonych nowocześnie, ale tak naprawdę ma zastosowanie uniwersalne. Panel między szafkami kuchennymi pełni także znaczącą funkcję dekoracyjną i może decydować o tym, jaki charakter będzie miało wnętrze i jaka atmosfera będzie w nim panować. Szkło to materiał niezwykle wdzięczny, który pięknie oddaje kolory, a także realistycznie przedstawia naturę czy dzieła sztuki. Panel wykonany ze szkła może też z powodzeniem imitować inne materiały – jak na przykład drewno czy cegłę.  Dlatego na ten rodzaj dekoracji możemy zdecydować się do wnętrz w takich stylach jak skandynawski, rustykalny, prowansalski i wiele innych. Panele to również dobry sposób na to, aby nieco ożywić kuchenne cztery kąty – z meblami białymi lub w innej jednolitej barwie, możemy zestawić panel bogaty zarówno w kolory, jak i wzory. Miłośnicy minimalistycznych aranżacji także bez trudu znajdą panel, który dyskretnie ozdobi i ochroni przed zabrudzeniem ścianę w ich kuchni. 

Panele dla miłośników designu

Projektowaniem paneli zajmują się zdolni designerzy, dzięki czemu możemy wybierać spośród wielu nowoczesnych, interesujących i mocno osadzonych w trendach modeli. Panel między szafkami kuchennymi to także dobry pomysł na wyrażenie naszych zainteresowań czy upodobań. Dla amatorów małej czarnej przeznaczone są panele przedstawiające ziarna kawy, lub filiżankę z tym napojem. Podróżnicy mogą zdecydować się na panel z widokiem na ich ulubione miejsce na świecie, które odwiedzili lub dopiero mają taki plan. Mogą to być miejskie krajobrazy, albo zapierające dech w piersiach zdjęcia natury – rozległe pola lawendy, maków lub słoneczników, leśne ostępy, góry czy zachody słońca. Abstrakcyjne motywy będą idealne do wnętrz urządzonych nowocześnie i z prostotą, a artystyczne w oryginalnych, zaaranżowanych z polotem. Panele mogą też imitować inne materiały, takie jak drewno, marmur, granit czy cegła i kamienie. 

About the author