tapety

Jaki rodzaj boazerii drewnianej warto wybrać do wnętrza?

Stosowanie drewnianej boazerii na ścianę przeżywa prawdziwy renesans. Jeszcze kilka lat temu kojarzona była wyłącznie z wnętrzem w stylu PRL-u, a obecnie stosowana jest w nowoczesnych aranżacjach. Jaki rodzaj drewnianej okładziny warto kupić? Boazeria sosnowa, czy ze świerku, a może z innego egzotycznego drewna – która będzie najlepsza?

Co warto wiedzieć o drewnianej boazerii?

Drewniana okładzina ścienna ociepla wnętrze i nada mu przytulności. Takie deski prezentują się bardzo nowocześnie i sprawdzą się niemal w każdym stylu wnętrza. Jaki rodzaj drewna warto zastosować w pomieszczeniu? Lepsza będzie boazeria z rodzimych gatunków, czy może z drewna egzotycznego?

Drewniane boazerie cieszyły się bardzo dużą popularnością w latach 70. i 80. XX wieku. Obecnie jest to jeden z popularniejszych materiałów wykończenia ścian. Daje bardzo duże możliwości aranżacyjnych. Można wybierać wśród różnych gatunkach drewna o zróżnicowanej kolorystyce i sposobach montażu. Boazeria sosnowa pasuje do prawie każdego stylu wnętrza. Ociepla zimne skandynawskie wnętrze, dodaje szyku aranżacji w stylu angielskim.

Jakie jest najlepsze drewno na boazerię?

Wąskie drewniane deseczki kojarzą się przede wszystkim z wystrojem wnętrz rodem z PRL-u. Jest to naturalny materiał wyróżniający się przystępną ceną i szeroką dostępnością, dzięki temu jest tak często wykorzystywany w aranżacji mieszkań. Boazeria może być wykonana z dowolnego rodzaju drewna (nawet z demontażu). Jaki gatunek najlepiej sprawdzi się na ścianę?

Jako okładzina ścienną najlepiej sprawdzają się rodzime gatunki drewna, które można pomalować na dowolny kolor. Jeśli preferujesz nowoczesne rozwiązania, to najlepsze będzie drewno egzotyczne, które jest droższe, ale nadaje modnego wyglądu.

Jak zaaranżować drewnianą boazerię?

Ściana z drewnianą boazerią jest świetnym tłem dla dowolnej aranżacji wnętrz. Do wnętrz w stylu skandynawskim najlepiej sprawdzą się deski z drewna iglastego, sosnowego lub świerku. Natomiast drewno egzotyczne świetnie sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach.

About the author