Fototapeta alternatywą dla tapety?

Użytkownicy pomieszczeń będą się dzielić na tych, którzy preferują ściany pomalowane tradycyjnie i na tych, którzy decydują się na jakieś ciekawe oryginalne rozwiązania wizualne. Ta druga grupa stawia bardzo często na różnego rodzaju tapety, ale jeszcze ciekawszym rozwiązaniem będą foto tapety w dużym rozmiarze. Dlaczego będą interesować tak bardzo współczesnych nabywców? Ponieważ projektanci gwarantują nam tutaj rzeczywiście nieziemskie wrażenia. Chodzi tu przecież o wizerunki krajobrazów albo elementów graficznych, czy też architektonicznych, które będą wykonane w bardzo wysokiej rozdzielczości. Poza tym takie tapety są bardzo proste w montażu.

Jaką fototapetę wybrać?

Naturalnie podstawowym dylematem wszystkich użytkowników będzie to, jaki konkretnie wzór powinniśmy wybrać, aby sobie zagwarantować wizerunek jak najbardziej optymalny. Jest cała masa interesujących propozycji graficznych. Możemy więc postawić na jakieś proste wzory albo fotografie interesujących geograficznie lub historycznie miejsc. Pod względem kosztów jest do jedno z lepszych rozwiązań, bo nie trzeba tutaj wydawać majątku, aby sobie zapewnić piorunujący efekt stylistyczny. Okazuje się też, że takie tapety będą zdobić nie tylko wnętrza domów. Świetnie będą się sprawdzały w bardzo różnych lokalach usługowych. Można je umieścić na ścianie w restauracji albo w biurze, bo będą w zasadzie zachwycać każdego.

Jak przylepić tapetę wielkoformatową?

Bez powodu też w zasadzie wiele osób obawia się montażu takich tapet. Tymczasem nawet foto tapety w dużym rozmiarze możemy zamontować całkowicie samodzielnie. Do każdej będzie do dołączona instrukcja obsługi. Tapety są dostarczane przez sprzedawców w rolkach o szerokości 50 cm. To, czego będziemy tu potrzebować to tylko nóż do tapet, miara, przecinak nożyczki i oczywiście klej. Pasy będziemy tutaj przycinać tak jak wskazują na to linie tak, aby je można było łatwo wzajemnie dopasować. Potem klejem będziemy smarowali ścianę, która musi być oczywiście odpowiednio oczyszczona z wszelkich zabrudzeń no i naturalnie osuszona.

About the author