Do czego używane są profile LED do płytek?

Do czego używane są profile LED do płytek?

Oświetlenie diodowe jest obecnie stosowane nie tylko przez producentów mebli do podświetlania blatów kuchennych, systemów zabudów, czy obszarów pod szafkami, ale także ekipy remontowe przy pracach glazurniczych. Gdzie mają zastosowanie profile LED do płytek?

Rodzaje i zalety profili LED do płytek

Kształtki do oświetlenia diodowego, które stosowane są do wykańczania łazienek, produkowane są w dwóch wariantach, jako profile LED do płytek wpustowe oraz do montażu podpłytkowego. To sprawdzony sposób do uzupełnienia głównego źródła światła nie tylko w przydomowym SPA, ale także w kuchni, czy klatce schodowej, korytarzach. Innowacyjny system montażu sprawia, że profile LED do płytek wraz z taśmami diodowymi tworzą nietuzinkowy efekt świecących fug. Mogą być montowane na ścianach, w narożnikach, a także jako element podświetlenia terakoty.

Wybierając profile LED do płytek, warto zwrócić uwagę nie tylko na system mocowania, ale także typ klosza. Praktyczne będą te, które będą zapewniały dostęp do systemu oświetleniowego także po zamontowaniu kształtek we wnęce. Wybierając stelaże pod diody do łazienek, nie można zapomnieć o uchwytach i dodatkowych uszczelkach, które wpłyną na żywotność instalacji i komfort jej używania.

Na czym polega montaż profili LED do płytek?

W przypadku montażu profili LED do płytek wpustowych zaczynamy od wykonania specjalnych otworów lub frezów w powierzchni roboczej, w której osadzone będą kształtki. Celem zminimalizowania ilości odpadów, a także zapewnienia optymalnego tempa pracy, podczas zakładania płytek, warto kłaść oświetlenie diodowe jednocześnie z glazurą. Ze względu na duże zawilgocenie warunków do użytkowania LED-ów w łazience nie można zapomnieć o systemie uszczelnień i silikonu, które uchronią układ przed wilgocią i wodą, której w każdym ze wspomnianych pomieszczeń uniknąć się nie da. Gdy rozważamy montaż podpłytkowych profili LED do płytek trzeba pamiętać, że można je założyć do glazury o grubości do 10 mm.

About the author