Stolik nie tylko dla kawoszy

Biel we wnętrzach przyczynia się do tego, że wydają się one większe niż są w rzeczywistości. Białe elementy wyposażenia także rozjaśniają wnętrze i sprawiają, że robi ono wrażenie uporządkowanego, harmonijnego i zachwycającego estetyką.

Stolik do funkcjonalnego wnętrza


Picie kawy dla wielu osób nie jest zwykłą czynnością, a ceremoniałem. Liczy się dla nich nie tylko smak kawy, ale też wygląd filiżanki,jak również stolika. Mebel ten, bez którego trudno się obejść, powinien znaleźć się w każdym funkcjonalnie urządzonym salonie. Wybór tego niewielkiego, ale o dużym znaczeniu, mebla nie zawsze jest łatwy. Pod uwagę powinniśmy wziąć zarówno jego kolor, wielkość, kształt, jak i styl, który reprezentuje. Biały stolik okrągły to propozycja dla miłośników wnętrz urządzonych romantycznie – nie jest to obecnie najpopularniejszy styl, ale warto z niego czerpać pełnymi garściami. Wystarczy dobrać wpisujące się w tę stylistykę akcesoria, aby z pomocą białego stolika zaaranżować romantyczny kącik. Warto zabrać o świeże kwiaty w salonie, dekoracyjne serwetki oraz stylizowane filiżanki o fikuśnym kształcie.

Stolik nie tylko do salonu


Stolik kawowy w kolorze bieli to także idealny mebel do wnętrz zaaranżowanych nowocześnie, z prostotą i minimalistycznie. Wówczas stworzy on piękną kompozycję z prostymi, kontrastującymi kolorystycznie akcesoriami – mogą to być czarne filiżanki lub cukiernica o intensywnej barwie. Stolik okrągły w kolorze białym to także dobry wybór do wnętrz urządzonych w popularnym od lat stylu skandynawskim. Jego główną cechą jest bowiem dominacja jasnych kolorów, a biel gra tam znaczącą rolę. Nawet jeżeli nie jesteśmy kawoszami i od małej czarnej wolimy na przykład herbatkę albo miętę, nie rezygnujmy ze stolika kawowego. Może on nam z powodzeniem zastąpić półeczkę, na którą odłożymy czytaną książkę, piloty do telewizora i inne drobiazgi, które warto mieć pod ręką. W sypialni stolik z powodzeniem zastąpi nam szafkę nocną, a wiele funkcji może spełnić też w pokoju dziecięcym czy młodzieżowym.

About the author