Jaki dywan wybrać do salonu?

Dywan w salonie to element, który ma głównie podkreślać styl aranżacyjny. Wpływa na design pokoju i dodaje mu urokliwego klimatu. Dywan ociepla wizerunek wnętrza, co sprawia, że jest ono przyjemną oazą. Ciekawymi modelami są dywany shaggy, które swoim wyglądem nadają wnętrzu rasowego charakteru. Te kudłate futrzaki są niezwykłym dodatkiem wpływającym na estetykę salonu. Polecane są także do innych typów pomieszczeń. 

Dywany shaggy, czyli gdy stopom jest przyjemnie

Atutem dywanów typu shaggy jest miękkość i subtelność w dotyku. Taki dywan w salonie wpływa na walory wizualne wnętrza. Można go ustawić przy stylowym uszaku i zyskuje się piękną strefę do wypoczynku. Kudłaty futrzak sprawdzi się także w pobliżu kominka. Z dywanika można także skorzystać w pokoju dziecięcym. Będzie stanowił przyjemne podłoże dla maluszka. Znakomicie sprawdzi się także w sypialni. Położony przy łóżku zapewnia miękkie lądowanie dla stóp zaraz po przebudzeniu. Długie włosie dywanika wygląda efektownie i wzbogaca wizerunek danej przestrzeni. Odpowiednia pielęgnacja tego typu dywanika zapewni mu długą żywotność. Włochaty dywan ociepla wygląd pomieszczenia. Utrzymanie go w dobrej formie sprawi, że długo będzie cieszył oko swoim pięknym designem. 

Różnorodność dywanów – szeroka skala barw i wzorów

Shaggy występuje w wielu wzorach i kolorach. Dzięki temu można znaleźć coś idealnego dla swojego domu. Jeśli chcemy zachować zasadę minimalizmu, najlepiej sięgać po nieduże dywaniki w jednolitym odcieniu. Nowoczesne style aranżacyjne sięgną po nieśmiertelne barwy, czyli czerń, biel lub szarość. Jeśli otoczenie jest stonowane i szukamy jakiegoś urozmaicenia, wówczas można sięgnąć po wzorzysty i wielobarwny dywan. W takiej odsłonie shaggy będzie elementem przykuwającym uwagę. Pomieszczenie zyska na nietuzinkowości co zapobiega aranżacyjnej rutynie. Niekiedy dywan jest głównym elementem dekoracyjnym, szczególnie jeśli  położony jest w centralnym punkcie pokoju. 

About the author